ΠΕΡΙΟΔΟΥ 01/07/2003 ΕΩΣ 30/06/2004

Εκδηλώσεις 01/07/2001 έως 30/06/2002

Σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 >> | Βραβεία | Κεντρική Σελίδα

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ 28/05/2004

Ο Αντ/δρός Γεώργιος Χριστοφοράκης από του βήματος του Ροτ. Ομίλου Χανίων ενώ παρουσιάζει τους εκλεκτούς προσκεκλημένους μας και προβαίνει σε ροταριανές  ανακοινώσεις. Διακρίνονται οι καθηγηταί του Πολυτεχνείου Κρήτης κκ. Περδικάτσης Βασίλειος, Κελεσίδης Βασίλειος και Μουσταιζής Σταύρος καθώς και ο κ.Παπαδάκης Εμμανουήλ Νομαρχιακός Σύμβουλος Χανίων, επίτιμος Πρόεδρος της Ιατρικής Εταιρίας Χανίων.

Ο επίτιμος Ροτ. Ξεκουκουλωτάκης Χαράλαμπος ενώ κάνει την αναφορά του για την θλιβεράν επέτειον της αλώσεως της Κωνσταντινουπόλεως υπό των Τούρκων το 1953.

Χαρακτιριστικό στιγμιότυπο από την τήρηση ενός λεπτού σιγής με παράλληλη πένθυμη μουσική υπόκρουση στην μνήμη των ηρωικώς πεσόντων κατά την άλωση της βασιλλίδος των πόλεως και ιδία του τελευταίου αυτοκράτορος  αυτής Κωνσταντίνου Παλαιολόγου. Διακρίνονται από αριστερά, ο β.Διοικ Εμμανουήλ Νοδαράκης, η Γεν.Γραμμ Αθανασία Ζωγράφου, ο πρώτος αντ/δρός Ιατρός Μαργαρίτης Σπύρος, το μέλος του Δ.Σ. Ιατρός Λαμπρινάκης Θεοφάνης, η αναπληρωτής Γραμμ. Μαρία Κοπασάκη-Ξυλάκη, ο ροτ. Πελεκανάκης Γεώργιος και ο τ. Πρόεδρος και νυν β.Αντ/δρος Χριστοφοράκης Γεώργιος.

Ο κ.Φωσκολος Αντώνιος καθ.Πολυτεχνείου Κρήτης ενώ αναπτήσει την ομιλίαν του δια τα παγκόσμια ενεργιακά αποθέματα μη ανανεωσήμων πηγών ενεργείας και στις επιπτώσεις τους στην ενεργειακή πολιτική της Ελλάδος και της Κρήτης. Διακρίνονται μετά του κ. Φώσκολον ο Πρόεδρος μας και β.τ. Διοικ. Της 2470 Περιφ. του Διεθν.Ρόταρυ Εμμ.Δελάκης, ο β.Διοικ. Εμμ. Νοδαράκης και Γεν Γραμμ. Αθαν. Ζωγράφου.

Ο β. Διοικ. Εμμ.Νοδαράκης Φαρμακοποιός ενώ ευχαριστεί δια λογαριασμόν του Ροτ. Ομίλου Χανίων τον εκλεκτόν και διακεκριμμένον ομιλητή κ.Φωσκολον Αντώνιον καθηγητή του Πολ. Κρήτης. Διακρίνονται από αριστερά ο κ. Φωσκολος Αντ., ο πρόεδρός μας Εμμ Δελάκης, ο β.Διοικ. Εμμ.Νοδαράκης και η Γεν Γραμμ. Αθ.Ζωγράφου.

Ο κ.Παπαδάκης Εμμ, Νομ.Σύμβουλος Χανίων και επίτιμος πρόεδρος της Ιατρικής Εταιρίας Χανίων ενώ απευθύνει σειρά ερωτήσεων στον κ.Φωσκολον Αντώνιον για το Ενεργειακό πρόβλημα.

Ο εκπρόσωπος του Ροτ. Ομίλου Αθηνών Ροτ Βασίλης Καλαιτζής-Μουντάκης, Συντ/ρχης Δικαστικού ε.α. ενώ απευθύνει ερωτήσεις στον κ.Φώσκολον Αντ. δια του Ενεργειακόν πρόβλημα της Κρήτης. Διακρίνονται από αριστερά ο τ.πρόεδρος Εμμ Τζανάκης, ο νυν Πρόεδρος Εμμ Δελάκης, ο Γεν Γραμμ του Δήμου Χανίων κ.Τάκης Χουλιόπουλος και ο Ροτ Βας. Μουντάκης.