ΠΕΡΙΟΔΟΥ 01/07/2008 ΕΩΣ 30/06/2009

Σύνολο Σελίδες (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19)

ΔΕΛΤΙΟ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ

Ροταριανό Έτος 2008-2009

Ο Ροταριανός  Όμιλος Χανίων κατά τη διάρκεια του τρέχοντος έτους υλοποίησε τα ακόλουθα προγράμματα ανά Λεωφόρο Δράσης μέχρι και 5-2-09.

ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΔΡΑΣΗΣ

1.  Συναδέλφωση και αγαστή συνεργασία όλων των μελών.

2.  Μηνιαίες πανηγυρικές συνεστιάσεις άνω των 150 ατόμων με ομιλητές κύρους και προβολή από ΜΜΕ (τά αντίγραφα των εφημερίδων σας τα δώσαμε, Βιντεοκασέτα από Τ.V. δεν έχουμε).

3.  Άριστες σχέσεις με όλες τις αρχές της πόλεως οι οποίες συμμετέχουν στις συνεστιάσεις μας.

4.  Έκδοση μηνιαίου περιοδικού σε ηλεκτρονική και έντυπη μορφή και διατήρηση ιστοσελίδας εδώ και 8 έτη με όλα τα πεπραγμένα της 8 ετίας σε φωτογραφίες.

ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΔΡΑΣΗΣ

1.  Βράβευσης επιτυχημένων επαγγελματιών .

2. Βράβευσης της  Δημοτικής  Επιχείρησης Ϋδρευσις και αποχέτευσης Χανίων του Προέδρου αυτής κ. Βιριράκη Δημητρίου, του αρμοδίου Αντιδημάρχου κ. Ντάλλα Μιχαήλ και του οινομικού Δ/του κ.Δουλουπάκη Γεωργίου.

3.  Προβολή τετραπλού ροταριανού ελέγχου.

4.  Ομιλίες πετυχημένων επαγγελματιών της Κρήτης.

ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΚΟΙΝΟΤΙΚΗΣ ΔΡΑΣΗΣ

1.  Διοργάνωσης των Απολλωνίων 2008 ( Φιλανθρωπική εκδήλωσις δια τα παιδιά της Αφρικής στην Αγία Πελαγία Ηρακλείου) . Συμμετείχαν 800 άτομα. Το πρόγραμμα περιελάβανε αγώνες δρόμου, πεζοπορίας, κολύμβησης, τουρνουά Σκάκι, Κρητικό Βόλι.

2.  Συμμετοχή σε προγραμματισμένο έργο των ομίλων Κρήτης.

3.  Ενίσχυσης αναξιοπαθούντων οικογενειών.

4.  Ενίσχυσις σισιτίων Αγ.Νικολάου Σπλάντζιας και ενορίας Εισοδίων Θεοτόκου.

5.  Συνεχής υποστήριξη κέντρου αυτιστικών παίδων Χανίων.

6.  Συμμετοχή στην εθελοντική ομάδα του Δήμου Χανίων .

7.  Βραβεύσεις:

α) του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Χανιών των Διασωστών και      Σαμαρειτών αυτού.

β) του κ. Χουλιόπουλου Τάκη ( Χρήστου) Γεν. Γραμμ. του Δήμου Χανίων δια την επί 50ετίαν και πλέον πλουσίαν προσφοράν του εις το έργον του Αθλητικού Ιδεώδους.

γ) Ομάδος φοιτητών του Πολυτεχνείου Κρήτης δια την Καινοτόμον ΄Ερευνά τους στα πλαίσια του Φυτωρίου Ιδεών προγράμματος  χρηματοδοτούμενον από το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Ανταγωνιστικότητας – Περιφερειακού Πόλου Καινοτομίας  Κρήτης.

δ) Oλων των διατελεσάντων βοηθών Διοικητών Κρήτης διά το αξιόλογον έργον τους, καθώς και του τ. προέδρου Αμαργιανιτάκη Ιωάννου διά την πολύτιμον βοήθειάν του εις το κοινωνικόν έργον του Ομίλου μας.

ε) Του Διακεκριμένου ορθοπεδικού Χειρουργού κ. Βερναδάκη Βασιλείου επιμελητού του Νοσοκομείου ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΙΝΑΝ και Διευθυντού της Ορθοπεδικής Κλινικής « ΙΑΣΩ  General », δια την πρωτοποριακήν νέαν μέθοδον ΑMIS  που αφορά την θεραπείαν της Οστεοαρθίτιδος. Αρθροπλαστικής ισχίου ελάχιστης επεμβατικότητος (επαναστατικό επίτευγμα του αιώνα μας Διεθνώς αναγνωρισθέν).

ζ) Του Συλλόγου Φιλάθλων Εθνικής Ελλάδος Νομού Χανίων ο «Γαλανόλευκος Φάρος» και του Προέδρου αυτού κ. Φλέκκα Νικολάου που προβάλλουν την Ελλάδα μας παγκοσμίως με πολυάριθμες συμμετοχές εις όλες τις εκδηλώσεις της Εθνικής μας ομάδος Ποδοσφαίρου εντός και εκτός  Ελλάδος

η) Του 6ου Παγκόσμιου Πρωταθλητού ΄Αρσης Βαρών του έτους 1992 κ.ΚΟΝΤΑΞΑΚΗ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ Νομαρχιακού Συμβούλου Χανίων.

ι) Του Χορευτικού Ομίλου Χανίων «Ο ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ» και του Προέδρου αυτού κ.Μπούτζουκα Κων/νου.

ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΔΡΑΣΗΣ

1. Υιοθεσία παιδιού μέσω της Action Aid ( Ονομάζεται Manie Kallon )

2. Αποστολή 2.800 € μέσω Action Aid στην Sierra Leone δια υδροδότηση Χωριών.

3. Αποστολή 23.000 € στο Πατριαρχείο Αλεξανδρείας δια σχολείο στο Κογκό.

4. Φιλοξενία Ροταριανών από άλλες χώρες

5. Συνέχισης της αρξαμένης από πέρυσι συνεργασίας με ομίλους της Αγγλίας δια     ανέγερσιν κατοικίας για την φιλοξενία καρκινοπαθών εξ Αγγλίας  με το όνομα Sara Hoburn.

Σύνολο Σελίδες (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19)