ΠΕΡΙΟΔΟΥ 01/07/2010 ΕΩΣ 30/06/2011

Σύνολο Σελίδες (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16)

Τον εκλε κτόν ομιλητήν παρουσίασε ο Α΄Αντιπρόεδρος μας Μαρινάκης Σταύρος και τον ευχαρίστησε ο αναλαμβάνων β.Διοιηκητής Σταύρος Γκίζας.
Ο τ. Βουλευτής κ. Στυλιανός Νικηφοράκης αναπτύσει την ομιλίαν του. «Τοπική Αυτοδιοίκησις Παρελθόν-Παρόν και Μέλλον» Ο Πρόεδρος Εμμ. Δελάκης μεταξύ των πολλών στην προσφώνησή του αφιέρωσε και τις κάτωθι Κρητικές Μαντινάδες.
Φύλλα χρυσού να γίνονται
οι σκέψεις στο μυαλό σου
και όπου περνάς ν’ ανθίζουνε
ξερά δεντρά ομπρός σου.

Διεκδικής τον Πλατανιά
το Δήμο να τιμήσεις
σίγουροι είμαστε όλοι μας
Συ πως θα νικήσεις.

Το μπόϊ σου και η Λεβεντιά
μαζί κι μόρφωσή σου
είναι τα όπλα που βαστάς
και η Νίκη είναι Δική σου.
Ο π. βουλευτής μίλησε για το παρελθόν, το παρόν και το μέλλον της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, με ιδιαίτερη αναφορά στις αλλαγές που συντελούνται με τον Καλλικράτη.
Σημείωσε ότι ο νέος χωροταξικός σχεδιασμός, σχεδιάσθηκε και υλοποιείται πρόχειρα και βιαστικά, ωστόσο, αυτό είναι κάτι που δεν αλλάζει, γιαυτό και όσοι κληθούν να τον υπηρετήσουν θα πρέπει να είναι άνθρωποι δοκιμασμένοι, ικανοί, με όραμα, εμπειρίες και όρεξη, προκειμένου να αντεπεξέλθουν στη μεγάλη αυτή πρόκληση.
Τμήμα της Κεντρικής προεδρικής τραπέζης

Διακρίνονται απ’ αριστερά ο Ιωάννης Μηλιαράς Προεδρος του ροταριανού ομίλου Ηρακλείου, ο Α΄Αντιπρόεδρος μας Μαρινάκης Σταύρος, ο Γενικός μας Γραμματέας Εμμ. Νοδαράκης και ο ένας εκ των ομιλητών ο κ. Πατεράκης Σταύρος.
Διακρίνονται απ’ αριστερά ο αναπληρωτής Γεν. Γραμματέας Γεώργιος Βαθιωτάκης, ο εψηφισμένος Πρόεδρος του ροταριανού ομίλου Αθήνα-Νότoς Mιχαήλ Χατζηχαμπής, ο αντιπρόεδρος μας Ουρουτζόγλου Μελέτιος, ο επίτιμος πρόεδρος Σπύρος Μαργαρίτης, ο τ. Πρόεδρος και β. Διοικητής από 1-7-2011 Σταύρος Γκίζας.
Δεξιό τμήμα της Προεδρικής τραπέζης

Διακρίνονται απ’ αριστερά η Νομαρχική σύμβουλος Χανίων κ. Ανθούλα Φαντάκη, ο Πρόεδρος των Εφέδρων Αξιωματικών Νομού Χανίων Αθανάσιος Μανιουδάκης, ο Νομαρχιακός σύμβουλος Κονταξάκης Γεώργιος, ο καθηγητής του Πολυτεχνείου Κρήτης επίτιμος ροτ/νός Σταύρος Μουσταϊζής, ο αναπληρωτής Γεν. Γραμματέας Γεώργιος Βαθιωτάκης, ο κ. Παύλος Πολυχρονάκηςεκ των μεγαλυτέρων σατυρικών συγγραφέων της Ελλάδος, καιο Γεν. Γραμματέας του Δήμου Χανίων κ. Χουλιόπουλος Τάκης.
Αριστερό τμήμα της Προεδρικής τραπέζης

Διακρίνονται απ’ αριστερά ο τ. Αντινομάρχης Χανίων κ. Σπανουδάκης Εμμανουήλ, η προϊσταμένη του Ιστορικού Αρχείου Κρήτης κ. Ζαχαρένια Σημανδηράκη, ο τ. έφορος και Δημοτικός Σύμβουλος Χανίων κ. Τζουλάκης Σταύρος, ο κ. Καλαϊτζάκης Στυλιανός τ. Δ/της του Θεραπευτηρίου χρονίων Παθήσεων Κρήτης, o ιατρός Σκαράκης Ιωάννης και Πρόεδρος του παραρτήματος του Ερυθρού Σταυρού Χανίων και ο τ.Αντιδήμαρχος Χανίων Αγγελάκης Εμμανουήλ.
Τμήμα της κατάμεστης αιθούσης του Flamingo Road από τους ροταριανούς Χανίων και Ηρακλείου καθώς και από φίλους του Ομίλου.

Τον εκλεκτόν ομιλητήν της βραβυάς τ. βουλευτήν Χανίων κ. Στυλιανό Νικηφοράκη ευχαρίστησαν εκ μέρους του Ομίλου Χανίων ο Γενικός Γραμματέας Εμμ. Νοδαράκης παρουσία του Προέδρου Εμμ. Δελάκη.
Ο Πολυβραβευμένος Ακαδημαϊκός – Ποιητής και Λογοτέχνης κ. Νικόλαος Μαραγκουδάκης αφιερ’ωνοντας μερικούς ποιητικούς του ρυθμούς εις όλους τους Ευεργέτας και Ανθρωπιστάς ροταριανούς και μη δια το ανηδιοτελές έργον που επιτελούν μεταξύ των οποίων περιλαμβάνονται και οι τιμηθέντες της αποψινής βραδιάς Δελάκη Εμμανουήλ και Βαθιωτάκη Γεώργιος. Το παράδειγμα του ας το μιμηθούν και άλλοι δια να μπορούμε να συνεχίσουμε το φιλάνθρωπο έργο μας απρόσκοπτα.

Αναμένομεν τις προσφορές σας.

Σύνολο Σελίδες (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16)