Φωτογραφικό ρεπορτάζ από την Πανηγυρικήν Συνεστίασιν του Ροταριανού Ομίλου Χανίων της 28/9/06 κατά την διάρκειαν της οποίας ομίλησεν ο καθηγητής Μετεωρολόγος κ.Λέκκας Εμμανουήλ και ετιμήθηκε το τμήμα Φυσικών Πόρων και Περιβάλλοντος του ΤΕΙ Κρήτης Παράρτημα Χανίων καθώς και οι εκ του ανθρωπίνου δυναμικού του οι κκ 1) Dr Παπακώστας Ταξιάρχης Δ/ντής του τμήματος, 2)Dr Αντωνιάδης Αριστομένης τ. Δ/ντής του Παραρτήματος Χανίων ΤΕΙ Κρήτης και 3)Λέκκας Εμμανουήλ Καθηγητής Μετεωρολόγος

Κεντρικόν τμήμα της Προεδρικής Τραπέζης

Διακρίνονται απ’ αριστερά οι Dr Αντωνιάδης Αριστομένης τ.Δ/ντής του Παραρτήματος Χανίων, ο Dr Παπακώστας Ταξιάρχης Δ/ντης του τμήματος Φυσικών Πόρων, ο κ.Λέκκας Εμμανουήλ Μετεωρολόγος, ο ροτ.Νοδαράκης Εμμ. Πρόεδρος του Ομίλου, ο Αναπλ. Πρόεδρος Εμμ.Δελάκης και ο ροτ. β.Διοικητής Κρήτης Κρουσταλάκης Παντελής.

Ο Ροταριανός β Δ/ντής Κρήτης ροτ. Κρουσταλάκης Παντελής απαγγέλει την καθιερωμένην Προσευχήν κατά την έναρξιν της συνεστιάσεως. Διακρίνεται πλησίον του ο τ. Πρόεδρος του Ροτ. Ομ. Ηρακλείου Χαρωνίτης Νώντας.

Από την τελετήν εισδοχής εις τον Ροταριανόν Όμιλον Χανίων του νέου μέλους αυτού κ.Μυριδάκη Δημητρίου. Ο Αναπλ. Πρόεδρος Εμμ.Δελάκης τον προσφωνεί καταλλήλως, απ’ αριστερά του δε, διακρίνεται ο ροτ. Μυριδάκης και ο Πρόεδρος Εμμ.Νοδαράκης.

Από την τελετήν βραβεύσεως του τμήματος Φυσικών Πόρων ΤΕΙ Κρήτης. Ο Ακαδημαϊκός-ποιητής και λογοτέχνης κ.Νικόλαος Μαραγκουδάκης ενώ τους απευθύνει ένα ποιητικό χαιρετισμόν. Διακρίνεται ο Αναπλ. Πρόεδρος Εμμ.Δελάκης ο οποίος επιμελείται της όλης τελετής