Φωτογραφικό Ρεπορτάζ από την Πανηγυρική Συνεστίασιν του Ροταριανού Ομίλου Χανίων της 10/5/2007 κατά την διάρκειαν την οποίας

1) ομίλησεν ο τ.Υπουργός Χρήστος Μαρκογιαννάκης επίτ. Ροτ. περί του προβλήματος των Ναρκωτικών 2) εβραβεύθηκαν α) οι επιζώντες Έφεδροι Αξιωματικοί του Έπους του 40-41, β) δύο Δ/νταί Κλινικών του Γεν. Νοσοκομείου Χανίων, οι Νταουκάκης Εμμ Δ/ντής της Πνευμονολογικής Κλινικής και Αλιφιέρης Εμμ. τ.Δ/ντής της Β’ Χειρουργικής Κλινικής, 3) Ανακυρήχθηκε σε επίτιμο μέλος μας ο τ.Δ/της της 2470 Περιφέριας του Διεθνούς Ρόταρυ ροτ. Βαρότσος Μιχαήλ.

Στην Συνεστίασιν μας παρέστησαν 270 άτομα μεταξύ των οποίων οι

1. Ο Τ.Υφυπουργός Δημ.Τάξεως βουλευτής Χανίων κ.Χρήστος Μαρκογιαννάκης Επίτ.Ροτ.

2. O  Βουλευτης  χανιων  κ Στυλιανος  Νικηφορακης

3. Ο Νομάρχης Χανίων  κ Αρχοντάκης Γρηγόριος

4. Οι Αντι/ρχαι Χανίων Εμμ.Αρχοντάκης κ.Κων/νος Γύπαρης και η κ.Φωτεινή –Παπαμαρκάκη Καραβιτάκη.

5. Ο Πρόεδρος του Νομ.Συμβ.Χανίων  Ιατρός-Νεφρολόγος κ.Παπαδάκης Εμμανουήλ

6. Ο τ.Διοικητής της 2470 Περιφερείας του Δ.Ρ. ροτ.Μιχ.Βαρώτσος

7. Ο Αντ/δήμαρχος Χανίων κ.Παπαδογιαννης Αρης εκπροσωπείν τον Δήμαρχον κ.Κυριάκο Βιρβιδάκη

8. Οι Δήμαρχοι Βιολάκης Δήμου Αρμένων και Παπαδερός Ελ του Δήμου Ανατολικού Σελίνου

9. Ο Ροτ.Κρουσταλάκης Παντελής β.Διοικητής των ροτ. Ομίλων της Κρήτης μετά του τ.β Δ/του Στ.Βασιλειάδη

10. Ο .Αντ/ρχος Δήμου Ελευθ. Βενιζέλου κ.Αγγελακης

11.Αντιπροσωπεία του Ροτ.Ομίλου Ηρακλείου με επικεφαλείς τους τ.β. Διοικητή Στ. Βασιλειάδην και Νώντα Χαρωνίτη

12. Ο Πρόεδρος και ο εψηφισμένος Πρόεδρος του Ρ.Ο Ρεθύμνου ροτ.Ξυδάκης Ηρακλής και Παπατζανάκης Ιωάννης μετ΄αντιπροσωπείας του Ομίλου των.

13. Η Πρόεδρος του Ροτ.Ομίλου Ηρακλείο-Candia Πόπη Πατεριανάκη μετά αντιπροσωπείας του Ομίλου.

14. Ο Πρόεδρος και ο Αν/δρος της Νομαρχιακής Επιτροπής της Νέας Δημοκρατίας Χανίων κ.κ Βούρβαχης Γεώργιος και Βασιλάκης Ευάγγελος

15. Οι Νομαρχιακοί Σύμβουλοι Χανίων κ.Φαντάκη-Μανουσάκη και Κονταξάκης Γεώργιος.

16. Οι Δ/ται του Γεν.Νος.Χανίων κ.Μάρκος Καραβιτάκης τ.Πρόεδρος και ΘΧΠ Χανίων κ.Καλαιτζάκης Στέλιος.

17. Οι Δημοτικοί Σύμβουλοι Χανίων κ.Αλιφιεράκης Εμμ.Πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Χανίων Τζουλάκης Στ.τ.Εφορος Χανίων και Βιρβιδάκης Σταύρος Δ/ντης  Τραπέζης Χανίων.

18. Οι ε.α. Ανώτατοι και Ανώτεροι Αξιωματικοί Κεκάκης Εμμανουήλ Σπυρόπουλος  Τεμπέλης  Αγγελάκης Μαθιουδάκης Δημήτριος Υποστράτηγοι Νομού Χανίων.

19. Οι Καθηγηταί του Πολυτεχνείου Κρήτης κ.κ Φώσκολος Αντώνιος και Μουσταϊζής Σταύρος Επιτ.Ροτ.

20. Ο κ.Νικόλαος Μαραγκουδάκης ο πολυβραβευμένος ακαδημαικός ποιητής και Λογοτέχνης

21. Ο κ.Ιωάννης Αρετάκης Αν/δρος του Δικηγορικού Συλλόγου

22. Η κ.Ζαχαρένια Σημανδηράκη Προϊσταμένη του Ιστορικού Μουσείου Κρήτης

23. Ο κ.Paul Firly Δ/ΝΤΗΣ των Δημοσίων Σχέσεων της Αμερικανικής Βάσεως της Σούδας.

24. Ο κ.Χουλιόπουλος Χρήστος Γεν.Γραμματέας Δήμου Χανίων και Αντιπρόεδρος του Ναυτικού Ομίλου Χανίων.

ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΕΚΛΕΚΗ ΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΑ ΤΟΥ ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

Τμήματα της προεδρικής Τραπέζης

Διακρίνονται απ’ αριστερά ο τ. Δ/της της 2470 περιφέριας του Διεθν.Ρόταρυ Μιχ. Βαρότσος, ο τ.Υπουργός Χρήστος Μαρκογιαννάκης, ο βουλευτής Χανίων Στ.Νικηφοράκης και η σύζυγος του Δ/του Τίτυ Βαρότσου.

Επίσης ο τ.β. Δ/της Εμμ.Δελάκης, ο Πρόεδρος Εμμ.Νοδαράκης και τ.Δ/της Μιχάλης Βαρότσος μετά της συζύγου του.

Διακρίνονται ο Νομάρχης Χανίων κ.Αρχοντάκης Γρηγόριος μεταξύ των Αντινομαρχών Αρχοντάκη Εμμ. και Γύπαρη Κωνστ/νου. Διακρινονται επίσης ο εψηφισμένος Πρόεδρος Γκίζας Σταύρος.

Διακρίνονται απ’ αριστερά ο Αντ/δρος Στ.Μαρινάκης, ο επίτ. Πρόεδρος Μαργαρίτης Σπύρος, η Γεν Γραμματέα Αθαν. Ζωγράφου, ο Πρόεδρος και ο Αντ/δρος του ΝΟΔΕ Χανίων κκ Βούρβαχης Γεώργιος και Βασιλάκης Ευάγγελος

Διακρίνονται ο τ.Πρόεδρος Γεώργιος Χριστοφοράκης μετά της οικογένιάς του, ο Γεν. Γραμματέας του Δήμου Χανίων κ.Χρήστος Χουλιόπουλος, οι καθηγηταί του Πολυτεχνείου Κρήτης κκ Φώσκολος Α. και Μουσταϊζής Σταύρος και ο Νομαρχιακός Σύμβουλος κ Κονταξάκης Γεώργιος.

Ο Πρόεδρος Εμμ.Νοδαράκης  ενώ προσφωνεί τον τ.Δ/την της 2470 Περιφέριας του Διεθνούς Ρόταρυ Μιχάλη Βαρότσο και τον ανακυρήτει επίτ.μέλος.

Από την βράβευσιν των επιζώντων Έφεδρων Αξιωματικών

του Έπους του1940-41

α) Κοπασάκη Νικόλαου και το επιδίδει ο πρ.Υπ[ουργός Χρήστος Μαρκογιαννάκης

β) Παυλάκη Γεώργιου. Το σχετικόν τιμητικό δίπλωμα το επιδίδει ο Αντινομάρχης Χανίων κ. Εμμ.Αρχοντάκης

γ) Φλεμετάκη Εμμανουήλ. Το δίπλωμα επιδίδει ο τ.Δ/της του Ρόταρυ Μιχ.Βαρότσος

δ) Βερναδάκη Παύλου. Η επιδοσης του διπλώματος έγινε από τον Αντιδήμαρχο Χανίων Άρην Παπαδογιάννην.